logo logo

Londra Metal Borsası Bileti Info Yatırım'da

Sermayenizi farklı, kazançlı ve güvenilir bir alanda değerlendirmek mi istiyorsunuz? İngiltere merkezli Londra Metal Borsası tüm değerli madenlere yatırım yapma imkanı sunmakta. Yatırım portföyünüzü güçlendirmek ve çeşitlendirmek istiyorsanız bu kanalı değerlendirebilirsiniz. Alüminyum, bakır ve çinko gibi endüstriyel metallerin işlem gördüğü Londra Metal Borsa'sı ticaretin merkezleri arasında yer alır. Finansal yatırımlarınızı spot veya vadeli işlem opsiyonuyla farklı bir alana kaydırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Info Yatırım'ın deneyimli kadrosundan destek alarak LME metal borsasının kazananı siz olabilirsiniz.

 

Endüstriyel Metal Ticaretinin Merkezi

LME olarak da bilinen Londra Metal Borsası, endüstriyel üretimde oldukça önemli olan değerli metallerin merkezi konumundadır. Küresel ekonominin yapı taşları arasında yer alan metallerin, ticareti bu platformda belirlenen fiyatlara göre gerçekleşmektedir. Tarihi 19.yüzyıla kadar uzanan Londra Metal Borsasında işlem yapmak için Info Yatırım'ı tercih edebilirsiniz. LME, ilk olarak global ölçekte oldukça rağbet gören bakır materyalinin işlem görmesi için kurulmuştur. Ancak endüstriyel üretime dahil olan çinko, nikel, kurşun ve kalay gibi metaller de bu piyasada işlem görerek küresel ticarette yerini almıştır. Yatırımlarınızı her geçen gün genişleyen bir ticaret alanına kaydırmak istiyorsanız birçok sektör tarafından rağbet gören metaller tam size göre! LME bakır, çinko ve alüminyum alanlarına yelken açarak finansal portföyünüzü güçlendirebilirsiniz. Londra Metal Borsası, bu alanda faaliyet gösteren şirketlere güvence sunmakta. Fiyatlandırma konusunda birçok endüstri alanı için referans kaynağı olan bu borsa, gelecekleri fiyat değişimlerine karşı büyük koruma sağlar. Böylece şirketlerin maliyetlerini istikrarlı bir şekilde sürdürmesini destekler. Teknolojinin ve modern endüstrinin gelişmesiyle finans dünyasının kalbi haline gelen LME platformunda yerinizi almak için hemen harekete geçin!

 

Londra Metal Borsası Nasıl İşler?

1877 yılından günümüze metal piyasasının standartlarını belirleyen Londra Metal Borsası, vadeli yatırım şeklini tercih edenler için güçlü bir alternatif. Çünkü Londra Metal Borsası, bu alandaki en büyük hacimli piyasadır. Finansal varlıklarınızı LME piyasasına kaydırdığınız takdirde güçlü kazanç potansiyeli olan bir alanda yer almanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. Londra Metal Borsası fiyatları global ticarette kullanılan metal değerleri üzerinden şekillenmekte. Metal endüstrisi hakkında deneyim kazanmak ve vadeli yatırımlarınızı güvenilir bir piyasada gerçekleştirmek için hemen harekete geçebilirsiniz. Info Yatırım ile LME piyasasında dair tüm güncel gelişmeleri takip etme şansınız mevcut. Londra Metal Borsası bakır fiyatları, alüminyum fiyatları ve daha fazlasını öğrenerek makul adımlar atabilirsiniz. LME piyasalarında yatırım yapabileceğiniz birçok farklı kanal bulunmakta. Bu borsanın endeksi ağırlıklı olarak alüminyum alanından oluşsa da bakır, çinko, kurşun ve nikel gibi endüstriyel metallerin de hacmi oldukça fazla. Portföyünüz için ideal metali seçerek üç ay vadeli olacak şekilde işlem yapabilirsiniz. LME yatırımlarınızda daima doğru adımlar atmanız içinse Info Yatırım sizinle!

 

LME Fiyatları ve Daha Fazlası...

Info Yatırım uzman kadrosu ve üstün kaliteli hizmetleriyle Londra Metal Borsası yatırımlarınızda yanınızda! Yatırım danışmanlığı ve portföy yönetimi gibi hizmetlerimiz finansal kaynaklarınızı makul bir biçimde zenginleştirmeniz için sizinle. Bu tür hizmetlerimizden faydalandığınız takdirde yeni yatırım dünyalarına yelken açabilirsiniz. Info Yatırım, tercih ettiğiniz işlemi Londra Metal Borsa'sına doğrudan iletir. Yatırım sürecinizdeki ilk işlem saatinde finansal kaynaklarınızı değerlendirmek için hemen aramıza katılın! Diğer yurt dışı borsaları hakkında bilgi almak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Londra Metal Borsası’nda alüminyum, bakır ve nikelin de bulunduğu on farklı vadeli kontrat bulunmaktadır.

Kontratlar üç ay vadeli olacak şekilde, sabit bir vade sonu yerine; kontratın açıldığı günden üç ay sonrasının vade sonu olacağı bir sistemde işlem görmektedir.

Londra Metal Borsa’sının yatırımcısına sunmuş olduğu avantajlar ise;

  • Ters fiyat hareketlerine karşı korunma sağlaması,
  • Şirketlerin fiziki stoklardaki fiyat düşüşlerinden olumsuz etkilenmesinin önlemesi,
  • Üretimin zorlaştığı dönemlerde fiziki alımlarda fiyat koruması vermesi sayılabilir.

Her bir ürüne ait kontrat büyüklükleri ve teminat tutarları farklı olup, Londra Metal Borsası tarafından belirlenmektedir. Londra Metal Borsası her ay risk parametrelerinde göz önünde bulundurarak teminat oranlarını güncellemektedir.

 

ÜrünlerKontrat Büyüklüğü
(Ton)
Başlangıç Teminatı* ($)Kaldıraç (~)
Bakır2513.6001:14
Alüminyum252.7501:14
Çinko254.1251:13
Kurşun253.9001:11
Nikel68.7001:10
Kalay516.2501:11
İnşaat Demiri103801:10
Hurda Demir103501:10

Londra Metal Borsası’nda işlem yapmak için ilk olarak bir lisanslı aracı kurumdan hesap açılması gerekmektedir. Sonrasında LME'de işlem yapmak için bir emir vermelisiniz. Bu emir, alım veya satım yapmak istediğiniz metali, miktarı, işlem tarihini ve fiyatını içerir. Emirler, Londra Metal Borsası’nın belirlediği işlem saatleri içerisinde kayda geçer.

LME İŞLEM SAATLERİ
Telefonla Emir İletimiElektronik Platform Açık İşlemBorsa İşlem Saatleri 
00:00 - 00:0003:00 - 21:0010:00 - 19:00 
5 Gün 24 Saat18 Saat7 Saat