Hazine İşlemleri

Hazine İşlemleri

Hazine İşlemleri

Uzman ve dinamik kadromuzla, tercih ve ihtiyaçlarınıza uygun hazine ürünleri sunuyoruz. Spot ve Forward döviz işlemleri, swap işlemleri, opsiyon işlemleri ve sabit getirili menkul kıymet işlemler  olmak üzere her türlü hazine işlemine tek yerden ulaşmanızı sağlayacak geniş ürün gamı ile hizmetinizdeyiz.

Döviz Alım/Satım İşlemleri

  • Müşterilerimize rekabetçi kurlardan anlık döviz alıp satma olanağı sağlıyoruz. Müşteri segmentasyonu sayesinde her bir müşterimiz için özel ve avantajlı fiyatlar sunuyoruz.

Türev Ürünler

  • Çeşitli para birimlerinde, ileri bir tarihte takası gerçekleşmek üzere, önceden belirlenmiş bir fiyattan yapılan anlaşmalar (forward) sayesinde müşterilerimizin kur risklerini yönetmeye yardımcı oluyoruz. Bu anlaşmalar sayesinde, müşterilerimizin bilançodaki kur riskini en az düzeyde tutmalarını hedefliyoruz.
  • Müşterilerimizin standart ya da yapılandırılmış olarak geliştirilmiş opsiyon ürünleri sayesinde kendi risklerini en az düzeyde tutmalarını sağlıyoruz. Opsiyonlar, belli miktarda bir varlığı, belli bir fiyattan, gelecekte belli bir tarihte veya tarihe kadar alma veya satma hakkı sağlayan sözleşmelerdir. Opsiyon sözleşmesi, satın alan tarafa bu hakkını kazançlı olduğu zaman kullanma hakkı sağlar. Opsiyon fiyatını etkileyen temel faktörler, dayanak varlığın spot fiyatı, uygulama (strike) fiyatı, vadeye kalan gün sayısı, dayanak varlığın volatilitesi ve risksiz faiz oranıdır.
  • Müşterilerimizin nakit akışlarını en uygun şekilde yönetmelerini sağlayacak, maliyetlerini düşürecek ve piyasa risklerinden kendilerini korumalarını sağlayacak swap ürünlerimizle etkin risk yönetimi imkânı sunuyoruz.
  • Farklı döviz cinslerinden iki farklı nakit akışının valör ve vadede değiş tokuş edildiği para swap'ı; anapara değişimi olmadan, aynı para biriminden iki farklı faiz yapısının (değişken ya da sabit) değiş tokuş edildiği faiz swap'ı ve hem farklı para birimi hem de farklı faiz yapısının değişimine olanak veren çapraz döviz swap ürünlerimizle müşterilerimizin piyasa risklerine karşı kendilerini korumalarına olanak sağlıyoruz.

Sabit Getirili Menkul Kıymet Alım / Satım İşlemleri

  • Tüm segmentteki müşterilerimizin T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yurt içinde ve yurt dışında ihraç edilen Devlet İç Borçlanma Senetlerine erişimini sağlıyoruz. Türk lirası ve döviz cinsinden bu senetlerin uygun fiyatlamalarla alım satımına aracılık ediyoruz.
  • Vadesine 1 yıldan daha az kalmış Devlet İç Borçlanma Senetleri (Hazine Bonosu) ve 1 yıldan uzun DİBS’lere (Devlet Tahvili) erişime araçlık ederek tüm müşteri segmentlerimize hem kısa hem de uzun vadeli güvenli bir getiri imkânı ve mevduata alternatif bir yatırım ürünü sunuyoruz.
  • Müşterilerimizin özel sektörün borçlanma amacıyla ihraç ettiği finansman bonolarını ve tahvillerine erişmelerini sağlıyoruz. Özel Sektör Tahvilleri, bankalar ya da diğer şirketler tarafından yurtiçinde ihraç edilen iskontolu ya da kupon ödemeli borçlanma senetleridir ve Devlet İç Borçlanma Senetlerine ve mevduata kıyasla daha yüksek getiri imkânı sağlamaktadır.

Repo İşlemleri

  • Repo işlemi; sabit getirili bir menkul kıymetin belli bir süre sonunda geri alım vaadiyle satımıdır. Anapara riski bulunmadan kısa vadeli yatırım yapmak isteyen ve geçici likiditesini değerlendirmek isteyen müşterilerimize getiri sağlıyoruz.

Emtia İşlemleri

  • Altın, gümüş gibi kıymetli madenlerin yanısıra, petrol, bakır, kömür, pamuk gibi emtialara yatırım yapmak isteyen müşterilerimiz için bu piyasalara erişim sağlıyor, avantajlı fiyatlar ile yatırım yapmalarına aracılık ediyoruz.

İnfo Yatırım’da hesap açmak çok kolay!✌️

İnfo Yatırım hesabınızı açın, yatırım danışmanlığı hizmetini kolayca alın.

ÜCRETSİZ HESAP AÇ

İnfo Yatırım İle Çalışmanız İçin Birkaç Neden

Diğer Hizmetler