logo logo

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş'ye (PGSUS) ait pay senetlerinde 14/05/2024 itibariyle geçerli olacak %388.75995 bedelsiz sermaye artırımı kararı çerçevesinde; Sermaye Piyasası Aracı Notu'nun 4.2.4 maddesinde yer alan "Ayarlama" hükmü uyarınca İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından ihraç edilmiş olan PGSUS Pay Senedi' ne dayalı varantların işleme koyma fiyatları (kullanım fiyatları) ve çarpanlarındaki değişiklikleri içeren tablo için tıklayınız

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş olarak piyasa yapıcılığını üstlendiğimiz, dayanak varlıkları AKBNK, ALARK, ASELS, ASTOR, BIMAS, BRSAN, ENKAI, EKGYO, EREGL, FROTO, GARAN, GUBRF, HEKTS, ISCTR, KCHOL, KRDMD, KONTR, KOZAL, ODAS, OYAKC, PETKM, PGSUS, SAHOL, SISE, SASA, THYAO, TCELL, TOASO, TUPRS ve YKBNK olan Haziran vadeli 300 adet İnfo Yatırım varantı 08 Mayıs 2024 Çarşamba günü Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlıyor. 


Varant ihraç detaylarına ilişkin dokümana buradan ulaşabilirsiniz.

1 Mayıs 2024 tarihi itibariyle;

Şirketimizin Göktürk Mahallesi İstanbul Caddesi Country Life Sitesi Kapı N32 B Blok D: 42 Eyüp/İstanbul adresinde bulunan Göktürk İrtibat Büromuzun kapatılması için resmi işlem ve bildirimlerin başlatılmasına, Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmasına ve bir mağduriyete mahal vermeden gerekli bildirimler yapılarak irtibat bürosu müşterilerimizin Şişli İrtibat Büromuza aktarılmasına,

-------------

Şirketimizin Hafiziye Mahallesi Kazım Karabekir Bulvarı N 120 Gold Van İş Merkezi A Blok Kat:1 N6 İpekyolu/Van adresinde bulunan Van İrtibat Büromuzun kapatılması için resmi işlem ve bildirimlerin başlatılmasına, Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmasına ve bir mağduriyete mahal vermeden gerekli bildirimler yapılarak irtibat bürosu müşterilerimizin Diyarbakır İrtibat Büromuza aktarılmasına,

karar verilmiştir.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından ihraç edilen 30/04/2024 vadeli  Pay Senetlerine dayalı varantların itfa fiyatlarını linkteki dosyada bulabilirsiniz.

Pay Piyasası

5 Nisan 2024 Cuma tarihli işlemlerin takası 15 Nisan 2024 Pazartesi tarihinde gerçekleştirilecektir.

8 Nisan 2024 Pazartesi ve 9 Nisan 2024 Salı tarihli işlemlerin takası 16 Nisan 2024 Salı tarihinde gerçekleştirilecektir.

VİOP

9 Nisan 2024 tarihinde fiziki teslimat gerçekleştirilmeyecektir.

10, 11, 12 Nisan 2024 tarihlerinde takas ve fiziki teslimat işlemleri gerçekleştirilmeyecektir.

EFT - Havale ve Virman Talimatları

09/04/2024 Salı gününün “YARIM İŞ GÜNÜ” olması nedeniyle ; ilgili tarihte talimatla yapılacak EFT/HAVALE ve VİRMAN taleplerinin (YAZILI VERİLENLER ) Saat 11.00’a kadar iletilmesi gerekmektedir. İnternet üzerinden giriş talepleri de yine saat 11.00’a kadar olacaktır. VIOP teminat girişleri saat 12.00’ye , teminat çekme talepleri 11.30’a kadardır.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından 02/04/2024 tarihinde ihraç edilmiş 240 adet yatırım kuruluşu varantı, Borsa İstanbul Yapılandırılmış Ürünler ve Fon Pazarı'nda 03/04/2024 tarihinde işlem görmeye başlayacaktır. Bu yatırım kuruluşu varantlarının ilk işlem günü, seans açılışında işlem göreceği referans fiyatlar aşağıdaki KAP bağlantısındaki tabloda bildirilmiştir. Varant satış fiyatları Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlamasından itibaren değişiklik gösterebilecektir. Varantların işlem saatleri boyunca aşağıda belirtilen fiyatlardan satışa sunulacağı kanısına varılmaması gerekmektedir. Sermaye Piyasası Aracı Notu'nun 5.3 numaralı bölümünde ilk satış fiyatlarının hesaplanmasına ilişkin detaylı açıklamaya yer verilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1265796

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş olarak piyasa yapıcılığını üstlendiğimiz, dayanak varlıkları AKBNK, ALARK, ARCLK, ASELS, ASTOR, BIMAS, ENKAI, EKGYO, EREGL, FROTO, GARAN, GUBRF, HEKTS, ISCTR, KCHOL, KRDMD, KONTR, KOZAL, ODAS, OYAKC, PETKM, PGSUS, SAHOL, SISE, SASA, THYAO, TCELL, TOASO, TUPRS ve YKBNK olan Haziran vadeli 240 adet İnfo Yatırım varantı 03 Nisan 2024 Çarşamba günü Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlıyor. 


Varant ihraç detaylarına ilişkin dokümana buradan ulaşabilirsiniz.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş olarak piyasa yapıcılığını üstlendiğimiz, dayanak varlıkları AKBNK, ASELS, ASTOR, EKGYO, EREGL, GARAN, GUBRF, HEKTS, ISCTR, KCHOL, KRDMD, KONTR, KOZAL, ALARK, ODAS, OYAKC, PETKM, SASA, THYAO, TCELL ve YKBNK olan Mayıs vadeli 168 adet İnfo Yatırım Varantı 20 Mart 2024 Çarşamba günü Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlıyor. 


Varant ihraç detaylarına ilişkin dokümana buradan ulaşabilirsiniz.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından 19/03/2024 tarihinde ihraç edilmiş 168 adet yatırım kuruluşu varantı, Borsa İstanbul Yapılandırılmış Ürünler ve Fon Pazarı'nda 20/03/2024 tarihinde işlem görmeye başlayacaktır. Bu yatırım kuruluşu varantlarının ilk işlem günü, seans açılışında işlem göreceği referans fiyatlar aşağıdaki KAP bağlantısındaki tabloda bildirilmiştir. Varant satış fiyatları Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlamasından itibaren değişiklik gösterebilecektir. Varantların işlem saatleri boyunca aşağıda belirtilen fiyatlardan satışa sunulacağı kanısına varılmaması gerekmektedir. Sermaye Piyasası Aracı Notu'nun 5.3 numaralı bölümünde ilk satış fiyatlarının hesaplanmasına ilişkin detaylı açıklamaya yer verilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1260278

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile ihraç edilecek ve İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin piyasa yapıcılığını üstleneceği yatırım kuruluşu varantları ve sertifikalarının ilişkin olarak Sermaye Piyasası Kurulu'nun 30.01.2024 tarih ve 7/147 sayılı toplantısında onaylanan ve 31.01.2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yayınlanan İhraççı Bilgi Dokümanı'nın "10.2. İdari Yapı" başlıklı bölümünde meydana gelen değişiklikler sebebiyle tadil gerekmiş ve İhraççı Bilgi Dokümanı tadil metni, Sermaye Piyasası Kurulu'nun 15.03.2024 tarih ve E-29833736-105.02.02.02-51375 sayılı yazısı ile onaylanmıştır. İlgili ekler KAP duyurusunda yer almakta olup ilgili KAP linki aşağıdadır.

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1259956

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş olarak piyasa yapıcılığını üstlendiğimiz, dayanak varlıkları AKBNK, ASELS, ASTOR, EKGYO, HEKTS, KOZAL, KRDMD, PETKM, SASA, TCELL ve THYAO olan Nisan vadeli 86 adet İnfo Yatırım Varantı 28 Şubat günü Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlıyor. 


Varant ihraç detaylarına ilişkin dokümana buradan ulaşabilirsiniz.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından 27/02/2024 tarihinde ihraç edilmiş 86 adet yatırım kuruluşu varantı, Borsa İstanbul Yapılandırılmış Ürünler ve Fon Pazarı'nda 28/02/2024 tarihinde işlem görmeye başlayacaktır. Bu yatırım kuruluşu varantlarının ilk işlem günü, seans açılışında işlem göreceği referans fiyatlar aşağıdaki KAP bağlantısındaki tabloda bildirilmiştir. Varant satış fiyatları Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlamasından itibaren değişiklik gösterebilecektir. Varantların işlem saatleri boyunca aşağıda belirtilen fiyatlardan satışa sunulacağı kanısına varılmaması gerekmektedir. Sermaye Piyasası Aracı Notu'nun 5.3 numaralı bölümünde ilk satış fiyatlarının hesaplanmasına ilişkin detaylı açıklamaya yer verilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1252378

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş olarak piyasa yapıcılığını üstlendiğimiz, dayanak varlığı AKBNK pay senedi olan Nisan 2024 vadeli yatırım kuruluşu varantları 14 Şubat 2024 tarihinden itibaren Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacaktır.


Varant ihraç detaylarına ilişkin dokümana buradan ulaşabilirsiniz.

Şirketimiz İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından 13/02/2024 tarihinde ihraç edilmiş 2 adet yatırım kuruluşu varantı, Borsa İstanbul Yapılandırılmış Ürünler ve Fon Pazarı'nda 14/02/2024 tarihinde işlem görmeye başlayacaktır. Bu yatırım kuruluşu varantlarının ilk işlem günü, seans açılışında işlem göreceği referans fiyatlar linkteki tabloda bildirilmiştir. Varant satış fiyatları Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlamasından itibaren değişiklik gösterebilecektir. Varantların işlem saatleri boyunca aşağıda belirtilen fiyatlardan satışa sunulacağı kanısına varılmaması gerekmektedir. Sermaye Piyasası Aracı Notu'nun 5.3 numaralı bölümünde ilk satış fiyatlarının hesaplanmasına ilişkin detaylı açıklamaya yer verilmiştir.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1249216

Değerli Yatırımcımız,

1 Şubat 2024 itibarı ile ücret ve masraf değişiklikleri;

•             Yazılı talimatla iletilen Havale/EFT ücreti : 75 TL 

•             Hisse Virman : Bir Hisse/10 TL

•             Hesap İşletim Ücreti : Aylık / 50 TL

•             444 46 36 Emir İletim Hattı Üzerinden Emir İletimi Komisyon Oranı : Binde 1

şeklinde olacaktır.

 

Saygılarımızla.

 

 

 

Değerli Yatırımcılarımız,

Borsa İstanbul Varant Piyasalarındaki değişiklikleri incelemek için;

Borsa Payı ve Diğer Ücretler Tarifesi tıklayınız.

Borsa İstanbul Ücretlendirme Tablosu tıklayınız.

Emir/İşlem Oranı (OTR) Bilgi Notu tıklayınız.

Sermaye Piyasası Kurulunun 10.11.2023 tarihli yazısı ile;

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş'nin “Odunluk Mahallesi, Akademi Caddesi, Zeno Business Center 2B Blok No:1 Nilüfer/Bursa” adresinde İrtibat Bürosu açılmasına izin verilmesi talebiyle yapmış olduğu başvurunun olumlu karşılanmasına karar verilmiştir.

Saygılarımızla.

Değerli Yatırımcımız,

Borsa İstanbul’un “Pay Piyasasında Fiyat Adımı ve Kotasyon Yayılma Aralıkları Düzenlemeleri ile Borsa Yatırım Fonlarında Açılış Seansı Uygulanmasına Yönelik Değişiklikler Hakkında Duyuru” konulu duyurusu ile borsada fiyat adımlarında revizyona gidilmiştir. Yeni fiyat adımları 06.11.2023 tarihi itibarı ile yürürlüğe girecektir. 03.11.2023 seans sonrası fiyat adımları revizyonlarıyla ilgili sistemlerimizde güncelleme yapılması planlanmaktadır. 03.11.2023 Cuma günü seans sonrasında girilen emirleriniz, yeni fiyat adımlarına uygun olmaması durumunda Borsa İstanbul tarafından iptal edilebilir. 06.11.2023 Pazartesi günü için girdiğiniz emirleri kontrol etmenizi önemle rica ederiz. Yeni fiyat adımlarıyla ilgili detaylara Borsa İstanbul’un duyurusundan, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Saygılarımızla

Sayın Yatırımcı ve Yatırımcı Adaylarımız,

İnternet sitemizde duyurulmuş olan uygulamalarımız dışında adımızı kullanarak dolandırıcılık yapmak amacıyla açılmış olan uygulama ve internet sitelerine itibar edilmemesini, kendisini kurum çalışanı olarak tanıtarak internet sitemizde ilan etmiş olduğumuz banka iban numaraları dışında herhangi bir hesaba para yatırılmasını isteyen şahıslara  güvenerek para yatırılmamasını hesabınıza para yatırma işlemlerinde sadece kurumumuz  ıban numaralarına gönderim yapılması konusunda dikkatli olunmasını önemle hatırlatırız.

Şirketimiz merkezinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında;

Çınarlı Mah. 61022 Sokak Petek İş Merkezi N3 Kat:5 D:11 ADANA adresinde faaliyet gösteren Adana İrtibat Büromuzun büyüme potansiyeli nedeniyle,aynı kadro, aynı ekipman ve aynı şartlarla Çınarlı Mah. 61027 Sk. Sunar Nuri Çomu İş Merk. A blok N18 Daire kat / N 4/23   Seyhan / ADANA adresine taşınmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Sermaye Piyasası Kurulunun 15.06.2023 tarih ve E-32992422-205.04.04-38726  sayılı yazısı ile ; 

ANTALYA İRTİBAT BÜROSU 

Şirinyalı Mahallesi İsmet Gökşen Caddesi Levent Apartmanı No 81/1 Muratpaşa/Antalya adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir. ,

Şirketimiz merkezinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında;

Balmumcu Mah. Barbaros Bulvarı İba Blokları Sit. N42/8 Beşiktaş/İstanbul adresinde faaliyet gösteren Beşiktaş İrtibat Büromuzun büyüme potansiyeli nedeniyle, aynı kadro, aynı ekipman ve aynı şartlarla Esentepe Mahallesi Levent Loft Residence A Blok K:2 D:35 Beşiktaş/İstanbul adresine taşınmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Sermaye Piyasası Kurulunun 08.05.2023 tarih ve E-32992422-205.04.04-37013  sayılı yazısı ile ;

MASLAK İRTİBAT BÜROSU

Maslak Mahallesi AOS 55. Sokak N 4 42 Maslak B Blok D: 743 (B2409) Sarıyer/İSTANBUL adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

Saygılarımızla,

Şirketimiz 2022 Olağan Genel Kurul Toplantısında Kar Payı Tebliği (II-19.1.) hükümlerine göre kar payı dağıtımının 02.05.2023 tarihinden önce olmamak üzere Yönetim Kurulu tarafından belirlenecek tarihte tek seferde gerçekleştirilmesi ve kar payı dağıtımı için gerçekleştirilecek işlemler konusunda Yönetim Kurulu'na yetki verilmesi oybirliği ile kabul edilmiştir.

Şirketimiz merkezinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında;

Hisariçi Mahallesi Örücüler Caddesi Basın Sokak N2 Kat:2 Karesi/Balıkesir adresinde faaliyet gösteren Balıkesir İrtibat Büromuzun büyüme potansiyeli nedeniyle, aynı kadro, aynı ekipman ve aynı şartlarla Dumlupınar Mahallesi Anafartalar Caddesi Alanlar Sokak N11 Kat:3 Daire:23 Karesi/Balıkesir adresine taşınmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen depremden dolayı üzüntümüzü paylaşır, etkilenen bölgelerde bulunan yatırımcılarımız mevcut iletişim hatlarımız üzerinden veya 444 4636 no'lu çağrı merkezimizden bizlere ulaşabilirler.

Sermaye Piyasası Kurulunun 18.01.2023 tarih ve E-32992422-205.04.04-31999 sayılı yazısı ile ; 

DİYARBAKIR İRTİBAT BÜROSU 

Fırat Mahallesi Mahabad Bulvarı Mega Arslan Plaza Cadde-75 Sitesi A-Blok Kat:6 N32 Kayapınar / DİYARBAKIR adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir. 

Saygılarımızla,

Sermaye Piyasası Kurulunun 08.11.2022 tarihli yazısı ile;

Van İrtibat Bürosu

Hafiziye Mahallesi Kazım Karabekir Bulvarı N 120 Gold Van İş Merkezi A Blok Kat: 1 N 6

İpekyolu/VAN adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

Saygılarımızla. 

Sermaye Piyasası Kurulunun 11.06.2022 tarihli yazısı ile;

Kayseri İrtibat Bürosu

Melikgazi İlçesi, Tacettin Veli Mah. Tacettin Veli Bulvarı, N17/5 KAYSERİ adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

Saygılarımızla ve sevgilerimizle

Sermaye Piyasası Kurulunun 22.06.2022 tarihli yazısı ile;

Kayseri İrtibat Bürosu

Melikgazi İlçesi, Tacettin Veli Mah. Tacettin Veli Bulvarı, N17/5 KAYSERİ adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

Saygılarımızla

Sermaye Piyasası Kurulunun 20.04.2022 tarihli yazısı ile;

Şişli İrtibat Bürosu

Leylak 1 Sok. N1 D:21 Nursanlar İş Merkezi Şişli  / İSTANBUL adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

Saygılarımızla

Sermaye Piyasası Kurulunun 20.04.2022 tarihli yazısı ile;

Şişli İrtibat Bürosu

Leylak 1 Sok. N1 D:21 Nursanlar İş Merkezi Şişli  / İSTANBUL adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

Saygılarımızla

Sermaye Piyasası Kurulunun 22.03.2022 tarihli yazısı ile;

Mersin İrtibat Bürosu

Adnan Menderes Bulvarı, Dumlupınar Mahallesi No:94 Kat:4 Daire:5 Yenişehir/Mersin adresinde irtibat bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

Saygılarımızla

Değerli Yatırımcımız,

14 Ocak 2022 saat 00:30 ile 16 Ocak 2022 saat 18:00 arasında, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için sistemlerimizde yenileme ve bakım çalışmaları yapılacaktır.

Bu çalışmalar sebebiyle, sistemlerimizde kesintiler olacak ve Online Şubemiz, İnfoTrade Pro ve diğer tüm işlem kanallarımıza giriş yapılamayabilecektir.

Ayrıca, sistemlerimizde yapılan yenileme ve bakım çalışmaları sebebiyle, 17.01.2022 tarihi saat 09:00’a kadar VİOP piyasasında TAR (Tarihli) ve IKG (İptale kadar geçerli) emir türlerinin kullanılmaması gerekmektedir. Bu tarihten önce TAR ve IKG emir türlerinde girilmiş olan tüm emirler en geç 14.01.2022 saat 18:00 itibariyle otomatik olarak iptal edilecektir.

VİOP piyasasında TAR ve IKG emir türleri, 17.01.2022 saat 09:00 itibariyle tekrar kullanılabilecektir.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla.

Sermaye Piyasası Kurulunun E-32992422-205.04.04-15335 sayılı yazısı ile;

Gaziantep İrtibat Bürosu

Şehitkamil İlçesi 5035 ada 2 nolu parsel Koluman Tower Kat: 14 No: 33 Gaziantep adresinde irtibat bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

Saygılarımızla

Sermaye Piyasası Kurulunun E-32992422-205.04.04-14197 sayılı yazısı ile;

Aydın İrtibat Bürosu

Güzel Hisar Mahallesi Adnan Menderes Bulvarı 2. Eraydın Apt. No:17 Kat:5 D:10
Efeler/AYDIN adresinde irtibat bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

Saygılarımızla

Sermaye Piyasası Kurulunun 30.03.2021 tarih ve 32992422-205.04.04-4241 sayılı yazısı ile;

Levent İrtibat Bürosu

Esentepe Mahallesi

Büyükdere Cad Apa Giz Plaza No:191 Kat:7 No:13-14

Şişli/İSTANBUL adresinde irtibat bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

Saygılarımızla

Borsa İstanbul tarafından yapılan duyuruya göre 1 Mart itibarı ile Pay Piyasasında açılış seansı uygulanan tüm sermaye piyasası araçlarında, açılış seanslarında “piyasa” ve “piyasadan limiteemir türleri girilemeyecek ve açılış seansının son 5 dakikasında emir iptali yapılamayacaktır.

Ayrıca Borsa İstanbul’un 5 Şubat 2021 tarihinde almış olduğu karar ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda işlem görmekte olan tüm sözleşmelerde ‘’piyasa’’ emir yönteminin kullanılmasının 1 Mart tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde sonlandırılmasına karar verilmiştir.

Pay Piyasası açılış seansında yapılacak olan kural değişiklikleri duyurusu için tıklayınız...

VİOP hatalı işlemler, piyasa emrinin kaldırılması ve prosedür değişikliği duyurusu için tıklayınız...

7256 sayılı Kanun ile Gelir Vergisi Kanunu Geçici 67. Maddesine Kaldıraçlı Alım Satım İşlemleri (Forex İşlemleri) eklenmiştir. İlgili kanun kapsamında 01.01.2021 tarihi itibari ile Forex işleminde, elde edilen gelir üzerinden %10 stopaj kesintisi uygulanacaktır.

Kar edilen işlemlerden doğan stopaj yatırımcıdan t+1 gününde tahsil edilir, kapanan zararlı işlemler sebebiyle stopaj iadesi yine aynı şekilde t+1 günü iade edilir. Zarar edilmesi sebebiyle iade edilecek stopaj tutarı, daha önceki karlı işlemlerden doğan stopaj tutarından büyük olamaz. Zararlı işlemlerden dolayı stopaj iadesinin gerçekleşmesi için ilgili 3 aylık dönem içerisinde daha önce karlı işlemlerden stopaj kesintisi gerçekleşmiş olması gerekir.

Stopaj kesintisine swap, komisyon ve işlem kar/zararı dahil olacaktır. Stopaj cari hesaplara günlük olarak yansıyacak olup beyanı kurumumuz tarafından 3’er aylık dilimler halinde devlete yapılacak ve ödenecektir. Her çeyreğin başında yatırımcının stopaj matrahı sıfırlanacak geçmiş çeyrekten devir olmayacaktır.

01.01.2021 tarihi itibari ile hem yeni açılacak işlemlerinizde hem de geçmişten gelen açık pozisyonlarınızın kapanması durumunda da stopaj doğacaktır. Yatırımcılarımızın işlem yaparken göz önünde bulundurmalarını önemle rica ederiz.

Sermaye Piyasası Kurulunun 19.10.2020 tarih ve 32992422-205.04.04-10524 sayılı yazısı ile;

BODRUM İRTİBAT BÜROSU

Eskiçeşme Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Sokak E Blok N33 Bodrum/MUĞLA adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

Saygılarımızla.

Sermaye Piyasası Kurulunun 05.10.2020 tarih ve 32992422-205.04.04-9998 sayılı yazısı ile;

MECİDİYEKÖY İRTİBAT BÜROSU

Mecidiyeköy Yolu Caddesi No:10 Celilağa İş Merkezi Kat:4 D:18 Mecidiyeköy-Şişli/İSTANBUL adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

Saygılarımızla.

Değerli Yatırımcılarımız,

Sermaye Piyasası Kurulunun 02.10.2020 tarih ve 32992422-205.04.04-E.9968sayılı yazısı ile;

Etiler İrtibat Büromuzun,
Akatlar Mahallesi Meydan Caddesi No:14 Edin&Suner Plaza Daire:5B Akatlar-Beşiktaş/İSTANBUL adresinde kurulmasına izin verilmiştir.

Bilgilerinize sunarız.

Değerli Yatırımcılarımız,

Borsa İstanbul A.Ş.’nin 10.09.2020 ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun 14.09.2020 tarihli kararları ile Borsa Pay Piyasası’nda pazar yapılanması, pazarlardaki işlem görme esasları ve pazarlar arası geçiş kriterleri ile kota alma şartlarında bazı değişiklikler yapılmıştır.

Yeni pay piyasası yönergesine göre;

  • Alt Pazar da yer alan pay senetleri sürekli brüt takas uygulaması kapsamında olacaktır.
  • Alt Pazar da yer alan pay senetlerinde açığa satış ve kredili işlem gerçekleştirilemeyecek olup özkaynak oranı %0 olarak belirlenmiştir.

Yukarıda bahsedilen ve gerçekleşecek diğer tüm değişiklikler 01.10.2020 tarihinden itibaren geçerli olacaktır. İşlemlerin gerçekleştirilirken ve kredili müşterilerimizin özkaynaklarını düzenlerken yapılan değişiklikleri göz önünde bulundurmasını rica ederiz.

Detaylı bilgi için Borsa İstanbul A.Ş. duyurusuna tıklayınız.

BAKIRKÖY İRTİBAT BÜROSU

Ataköy 7,8,9,10.Kısım Mahallesi Çobançeşme E-5 Yan Yol Ataköy Towers B Blok No:153 Bakırköy/İSTANBUL adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir.

SÖĞÜTÖZÜ İRTİBAT BÜROSU

Kızılırmak Mahallesi Ufuk Üniversitesi Cad. Next Level Loft Ofis 4/47 Kat:18 Söğütözü Çankaya/ANKARA adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir. 

BURSA İRTİBAT BÜROSU

Odunluk Mahallesi Lefkoşe Cad. Ofis 16 İş Merkezi N4/24 Nilüfer/BURSA adresinde İrtibat Bürosu kurulmasına izin verilmiştir. 

Marka Kullanım İzni (İnfo Trade ile logolu İnfo Yatırım) icin tıklayınız.

Marka Kullanım İzni (İnfo Trade ile logolu İnfo Yatırım) icin tıklayınız.

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 26.06.2019 tarih ve 32992422-205.03.03-E.8696 sayılı yazısı ile yenilenen “Geniş Yetkili Aracı Kurum” yetki belgemiz için tıklayınız.

Kurum Marka Kullanım İzni'ni görüntülemek için tıklayınız.

“Sermaye Piyasası Kurulu’nun 29.12.2015 tarih ve 32992422-205.03.03-E.14530 sayılı yazısı ile Şirketimiz “Geniş Yetkili Aracı Kurum” olarak yetkilendirilmiştir.” İlgili belge için tıklayınız.