T+0 Acil Nakit

Sektörün hızla büyüyen kurumlarından biri olan İnfo Yatırım, yatırımcılarına yeni hizmetler sunarak onların hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.

İnfo Yatırım yatırımcıları, hisse senedi satış tutarlarını, hisse senetlerini sattıkları gün veya ertesi iş günü transfer ederek kullanabilirler.

Online Şubemiz içerisinde Hisse Senedi menüsünde yer alan T+0 Acil Nakit bölümünden, satışını yapmış olduğunuz hisse senedi tutarlarını aynı gün veya ertesi iş günü banka hesaplarınıza aktarabilirsiniz.

İşleminizi yaparken Online Şubede yer alan T+0 Acil Nakit menüsünden hisse satış bakiyenizi talep etmeniz yeterlidir.

Bu işlem için tutarınız ve takas gününe kadar olan süre dikkate alınarak günlük komisyon alınmaktadır. Hesaplanan komisyon toplam tutardan düşüldükten sonra kalan tutarı anında EFT yapabilirsiniz.

T+0 Acil Nakit işlemi günlük en az 1.000 TL ve en fazla 100.000 TL için yapılabilir.

T+0 Acil Nakit İşlem Kuralları

  • Minimum işlem limiti 1.000 TL’dir.
  • Maksimum günlük işlem limiti 100.000 TL’dir.
  • Yatırım hesabına aktarılacak tutar bazında alınacak komisyon değişiklik göstermektedir. Aktarılacak olan tutar bazında işlem komisyonları, aşağıda yer alan T+0 Acil Nakit Komisyon Tablosu bölümünde görebilirsiniz.
  • Hisse senedi kredisi kullananlar ve Brüt Takas’a konu hisse senedi satışları kapsam dışıdır. Yalnızca T+2 veya T+1 bakiyeleri üzerinden bu işlemler yapılabilir. Takas günü tatil günlerinden dolayı uzayabilir.
  • T+0 Acil Nakit ile para çıkış işleminden sadece T+1 ve T+2 bakiyesi artıda olan yatırımcılarımız yararlanabilecektir.

T+0 Acil Nakit Örnek İşlem

  • Bugün net 10.000 TL’lik (*) hisse senedi satış işlemi gerçekleşmiş olsun.
  • Eğer T+2 tutarını hemen bugün çekmek isterseniz, günlük 25 TL komisyon takasa kalan gün 2 gün olduğundan 25*2=50 TL komisyon düşüldükten sonra 9.950 TL hesaba aktarılacaktır.
  • Eğer bu tutarı yarın yani T+1 gün kalmışken çekmek isterseniz, 25 TL masraf düşüldükten sonra kalan 9.975 TL hesaba aktarılacaktır.

* Satış işlemi sırasında, işlemler hisse senedi satış masrafı düşüldükten sonra kalan net tutar (T+2’de hesaba geçecek olan net tutar) üzerinden yapılır.

*Tatil günleri takas süresini uzattığından alınan komisyon tutarı da değişiklik gösterir. Perşembe yapılan satış için 3 günlük, Cuma günü yapılan satış için ise 4 günlük komisyon kesintisi yapılır.

T+0 Acil Nakit Komisyon Tablosu

Tutar Aralığı Komisyon (Günlük)
1000 TL – 10.000 TL 25 TL
10.000 TL – 50.000 TL 50 TL
50.000 TL – 100.000 TL 100 TL